Kokie įsitikinimai griauna verslo sėkmę?

Dabartinis mūsų gyvenimas yra sąlygotas mūsų įsitikinimų. Jei norime geresnio gyvenimo, turime pakeisti įsitikinimus. 
 
Pristatome keturis gajausius įsitikinimus tarp bendrovių vadovų, kurie, neva, stipriai padidina mūsų produktyvumą, nors yra atvirkščiai.
 
Mitas nr. 1 – „multitasking’as“ šiais laikais yra privalomas
 
Šis mitas yra paremtas prielaida, kad mes, žmonės, sugebame vienu metu atlikti du ar daugiau darbų. Deja, mes nesugebame. Jeigu skaitote šį straipsnį įdėmiai, vargu ar galite rišliai kalbėti mobiliuoju telefonu. Ir atvirkščiai.
 
Anot mokslininko Deivido Mejerio (David Meyer), kuo labiau skiriasi veiklos, kurias stengiatės atlikti, tuo didesnis neefektyvumas. Kodėl? Todėl, kad jūsų smegenims reikia „perjungti pavarą“. Kuo skirtingesnė veikla, tuo daugiau užima „perjungimas“.
 
Taigi, taisyklė būtų paprasta. Nudirbkite vieną darbą, o tuomet pereikite prie kito. Jeigu bandysite žongliruoti daugybe kamuoliukų, pamesite juos visus. Blogiausias jūsų, kaip vadovo elgesys, yra versti savo darbuotojos tikrinti savo el. paštą kas 15 minučių.
 
Mitas nr. 2 – truputis nerimo verčia mus geriau dirbti
 
Pagalvokite minutei, kaip jaučiatės kai esate geriausioje „formoje“, t.y. kada jūsų darbas yra pats produktyviausias? Kokie būdvardžiai ateina į galvą? Net neabejoju, jog teigiami. Nerimas taip pat gali būti energijos ir motyvacijos šaltinis, tačiau jis turi savo kainą.
 
Kuo labiau nerimaujame, tuo neaiškiau ir ribotai (nekūrybiškai) mąstome. Taip pat, tampame impulsyvūs, o ši savybė verčia mus priimti neprotingus sprendimus.
 
Tai nėra naudinga jums, ypač jei esate bendrovės vadovas ir tokias nuotaikas perduodate savo darbuotojams. Trumpiau tariant, kuo pozityvesnis esate, tuo daugiau pozityvumo perims ir jūsų darbuotojai. Kuo daugiau pozityvumo pas jūsų ir jūsų darbuotojų, tuo geresni darbo rezultatai.
 
Anot mokslininko Deivido Mejerio (David Meyer), kuo labiau skiriasi veiklos, kurias stengiatės atlikti, tuo didesnis neefektyvumas. Kodėl? Todėl, kad jūsų smegenims reikia „perjungti pavarą“. Kuo skirtingesnė veikla, tuo daugiau užima „perjungimas“.
 
Mitas nr. 3 – kūrybiškumas yra įgimtas, jo neįmanoma išmokyti
 
Šių laikų globalioje ekonomikoje, nėra bendrovės vadovo, kuris nevertintų inovatyvumo ir kūrybiškumo. Deja, patys vadovai retai kada laiko save kūrybiškais. Jie laikosi prielaidos, kad kūrybiškumas yra įgimtas ir jo patys negali išmokti.
 
Ironiška, tačiau mokslininkai savo tyrimuose rado priešingus rezultatus. Mūsų švietimo sistema labiau apdovanoja mokinius, pasižyminčius logika, racionalumu bei analitiniu mąstymu. Kitoje pusėje (ir smegenyse) yra intuityvumas bei vizualinis mąstymas.
 
Tyrimai parodė, kad kūrybiškumas nėra „kitoje pusėje“ – jis yra abiejose pusėse. Kūrybiškumas yra įgūdis būti lanksčiam tarp abiejų smegenų pusrutulių, o tai reiškia, kad kiekvienas – pasikartosiu, kiekvienas – gali būti originalesnis ir kūrybiškesnis.
 
Mitas nr. 4 – daugiau darbo reiškia daugiau rezultatų
 
Nėra jokio kito destruktyvesnio mito už šį – tiek jums, tiek jūsų darbuotojams. To priežastis paprasta – mes žmonės, ne kompiuteriai. Mums reikia pertraukėlių ir atostogų, kad „pakrautume“ save darbui.
 
Lyderiai tai puikiai žino ir pasirenka valandas, kada dirbama kūrybiškai, kada mąstoma strategiškai, kada atliekami rutininiai, kasdieniniai darbai. Pertraukėlės yra būtinos. Geriausia jas daryti kas 90 minučių sunkaus ir intensyvaus darbo.
 
Jūsų orientyras turi būti produktyvus darbas. Tai reiškia, kad jei produktyvumas yra didesnis po valandos pertraukos, tai ilsėkitės valandą, o ne pusvalandį. Jeigu sunkiai dirbote ne dvi, o keturias valandas, atitinkamai apdovanokite save dvigubai ilgesne pertrauka.
 
 
Šaltinis: bznstart.lt

Komentarai

Kategorijos