Kas bendra tarp Velykų ir verslo?

Akivaizdu, kad žodžiai „Velykos“ ir „verslas“ prasideda ta pačia raide. Vis dėlto gerai pagalvojus galima rasti ir daugiau panašumų tarp šių, atrodytų, visai skirtingų reiškinių.

 


Žinoma, Velykos yra viena populiariausių švenčių. Ją kasmet mini daugiau nei 2 mlrd. pasaulio gyventojų, o tai yra milžiniška rinka. Verslininkai šios šventės laukia kaip ir Kalėdų, per kurias pasipila akcijos, o pardavimo kreivė šauna aukštyn.

Vis dėlto šį kartą papasakoti noriu ne apie pardavimą. Atidžiau pažvelgus kiekviena didesnė šventė, Velykos – taip pat, dažnoje šeimoje paskatina procesus, kurie labai panašūs į tuos, kurie vyksta arba bent jau turėtų vykti verslo pasaulyje.


Tikslas
Dar likus kelioms dienoms iki Velykų žmonės žino, ką norės veikti tą dieną. Pavyzdžiui, aplankyti išsiilgtus giminaičius. Verslininkams taip pat būtina turėti tikslų, kad veikla būtų kryptinga ir efektyvi.


Laikas
Sulaukus šventės dienos vertėtų atsikelti anksčiau nei įprasta, nes taip atsiras papildomo laiko, kurį galima skirti numatytai veiklai.

Profesinėje srityje galioja tie patys dėsniai. Anksčiau atsikėlus diena bus ilgesnė. Tiesa, yra žmonių, kurie sako, esą jiems geriau dirbti individualiu grafiku ir, pavyzdžiui, plušėti vėlai vakare, kai niekas nedirba. Vis dėlto tikėtina, kad tokio darbo rezultatai bus prastesni nei išlaikant dienos ir nakties ritmą.


Realybė
Turint galvoje, kad ir per Velykas para turi tik 24 valandas, o jūs keliose vietose iškart būti negalite, kad ir kaip norėtumėte, reikėtų gerai apgalvoti savo planus ir pabandyti įvertinti, ar jie realūs.

Verslo pasaulyje yra taip pat: kuo daugiau kėdžių vienu užpakaliu bus bandoma užsėsti, tuo sudėtingiau ir lėčiau viskas vyks. Be to, abiem atvejais būtų naudinga susidėlioti prioritetus ir pagal juos imtis veiklos.


Planas
Tai nereiškia, kad turite braižyti sudėtingą schemą ar papunkčiui surašyti, ką ketinate veikti. Velykų išvakarėse užtektų šeimos pasitarimo – susitarkite dėl veiksmų gairių.

Verslininkams irgi nereikia kurti kelių dešimčių lapų verslo plano. Užteks, jei pirmiausia atsakysite sau į kelis pagrindinius klausimus, pavyzdžiui, „ką?“ ir „kodėl?“, o vėliau apsvarstysite „kaip?“.

Komunikacija
Bendravimas su žmonėmis, nesvarbu, ar tai giminės, ar verslo partneriai, yra vienas pagrindinių sėkmės elementų. Jei aplinkiniai supras viską, ką sakote, klaidingai, tuomet tikslų galite ir nepasiekti. Tad komunikuojant reikėtų nuolat patikrinti, ar kiti supranta jus. Pavyzdžiui, baigiantis pokalbiui paprašyti trumpai apibendrinti aptartą temą ir padaryti išvadas.

Spaudimas
Per Velykas ir kitas didžiąsias šventes paprastai būna tiek veiklos ir taip skubame, kad vieni kitiems imame daryti spaudimą. Tai, žinoma, niekur nenuveda. Galiausiai susipykstame ir „didysis planas“ sugriūva.

Taip gali būti ir verslo srityje. Jei partnerius ar darbuotojus nuolat spausite ir neleisite įkvėpti laisvės oro, jų motyvacija bei pasitikėjimas vadovu (kartais net savimi) kris. O pakelti juos bus sunku ar net neįmanoma. Taip prarandami geri darbuotojai – neatlaikę įtampos, jie tiesiog pereina į konkurentų bendrovę.

Abiem atvejais bus geriau, jei visas jėgas nukreipsite į skatinimą. Geri vadybininkai būtent tai ir daro – ne spaudžia, o bando viską sudėlioti taip, kad išlaisvintų visą bendrovės ir jos darbuotojų potencialą.PATIKO STRAIPSNIS? Balsuok čia

 

Šaltinis: bznstart.lt

Komentarai

Kategorijos