Laimi ne stipriausi ir ne protingiausi, o tie, kurie prisitaiko prie naujovių

Per ekonomikos krizę, kai visi dejuoja dėl aukštų mokesčių ir mažų įplaukų, trys vaikinai drąsiai žengė į dar nepažintas nuosavo verslo platybes. Įsitikinę savo idėjos sėkmingumu ir susimetę po tris tūkstančius litų įkūrė UAB „SOSKompiuteriai“.

Girdėdavome klausimą „kur man pasitaisyti kompiuterį?“ ir dažniausiai atsirasdavo koks kiemo berniokas kompiuterininkas, kuris imdavosi šio darbo. Taigi mums kilo mintis atidaryti rimtą ir patikimą įmonę, kuri siūlytų kompiuterių remonto paslaugas ne tik verslo, bet ir privatiems klientams. Šiuo metu išplėtėme savo įmonės veiklą – kuriame sistemas (B2B) ir interneto puslapius. 
 
Imtis savo verslo paskatino mintis, kad neverta dirbti kam nors kitam, geriau tai, ką galime, daryti sau. Lūžis, kai į mus pradėjo kreiptis ir privatūs, ne tik verslo klientai, įvyko, kai pasinaudojome įrankiu „Google SEO“ (angl. „Search Engine Optimization“). Pasamdėme rinkodarą išmanantį žmogų ir jis mums padėjo parinkti raktinius žodžius, kuriuos paslaugos ieškantys žmonės dažniausiai suveda į paieškos laukelį. Tai padėjo tapti matomesniems.
 
„Google SEO“ galėtume rekomenduoti visoms paslaugų sektoriuje dirbančioms įmonėms, be to, išsiaiškinome, kad mūsų tikslinė grupė tokių paslaugų kaip kompiuterių remontas ar priežiūra ieško būtent internete. Žinoma, bandėme reklamuotis ir kitais kanalais, pavyzdžiui, dalyti skrajutes, kurios daro mūsų ženklą matomą, žinomesnį.
 
Kai įsikūrėme, buvome viena pirmųjų įmonių, aptarnaujančių ir privačius klientus. Dabar, žinoma, tokių įmonių jau yra. Galbūt nuskambės banaliai, bet būdami maži (įmonėje dirba 5 žmonės) esame lankstūs, galime lengvai prisitaikyti prie klientų poreikių. Taip pat siūlome paslaugą verslo klientams, kurios iki šiol nebuvo Lietuvoje. Verslo klientai pasirenka vieną iš trijų mokėjimo planų, kas mėnesį moka tam tikrą mokestį, o mes jiems teikiame nuolatinę kompiuterių priežiūrą. Atsiradus gedimui už paslaugas sumokama, bet žymiai mažiau nei tai kainuotų išsikvietus meistrą netikėtai kilus kokiai nors problemai.
 
Mokesčių atžvilgiu mūsų kaimynė Latvija yra daug palankesnė jaunoms įmonėms. Neseniai priimtas įstatymas, kad naujai įkurtos įmonės, neviršijančios 300 000 Lt metinės apyvartos, o tai yra išties didelė suma, atleidžiamos nuo darbuotojų mokesčių, taigi nuimama dalis finansinės naštos. Kartais netgi kyla mintis persikelti į Latviją...
 
Na, o kol kas galime pasigirti sėkmingais projektais ir tokiais klientais kaip „Tele2“, Elektrotechnikų asociacija, Jaunimo teatras, Vyriausioji ginčų komisija bei kitais verslo klientais. Turime patirties ir debesų kompiuterijos srityje, nes prižiūrime vieną „Facebook“ žaidimo serverį. 
 
Šiuo metu įmonės direktorius Dominykas Remeika saulėtojoje Ispanijoje gilina rinkodaros žinias studijuodamas magistrantūroje. Jis tiki, kad grįžęs būtinai pritaikys naujai įgytą informaciją. Dominyko nuomone, visada pravartu pasižiūrėti, kaip panašaus tipo įmonės veikia užsienyje. Juk konkurencinę kovą laimi ne stipriausi ir ne protingiausi, o tie, kurie sugeba prisitaikyti prie naujovių.
 
Šaltinis: bznstart.lt

Komentarai (3)

mariukas 2012-03-16 11:05
va va kompuis taisyti reike pries koki 7 metus
karina 2012-03-16 11:03
kai jiems sekasi tai lengva ir sneketi
Marius 2012-03-16 11:03
nu tai vat kaip jiems gerai

Kategorijos