Kaip atskirti originalius kvepalus nuo klastotės?

Kone kiekvienas norime skleisti ypatingą, įsimenantį, pabrėžiantį mūsų charakterį, o kartais – ir viliojantį aromatą. Vieni metų metais liekame ištikimi to paties vardo kvepalams, kiti –eksperimentuojame ir kas sezoną renkamės vis naujus kasdienio gyvenimo akcentus. Neretai ilgai stovime prie spalvotų buteliukų, sukame galvas ir svaigstame nuo įvairiausių kvapų, kol galiausiai surandame savąjį išskirtinį aromatą. Tinkamai jį pasirinkę, galime tikėtis ne tik sulaukti komplimentų iš aplinkinių, bet ir pasikelti nuotaiką bei išreikšti save.
 
Tačiau kaip neapsigauti? Kaip neįsigyti klastotės, kuri iš pirmo žvilgsnio gali niekuo nesiskirti nuo originalo?
 
Populiari nuomonė, kad originalius kvepalus galima nusipirkti tik garsiose parduotuvėse, neapmuitintų prekių parduotuvėse (angl. duty-free shop) ar užsienyje, nėra visiškai teisinga. Šiais laikais tam, kad įsigytume prekę, neprivalome keliauti į firminę parduotuvę. Pakanka atsiversti interneto puslapį, kur iškart vilioja skambūs užrašai, pavyzdžiui, „Kvepalai pigiau“, „Originalūs kvepalai“ ar panašiai, ir vos keliais klavišų spustelėjimais galima įsigyti savo mėgstamo vardo kvepalus. O kur dar nedidukės krautuvėlės ar vardinę produkciją tiekiantys kiti atstovai... Svarbiausia – būti budriam ir neapsigauti. Patarimų kreipėmės į daugiau kaip 10 metų parfumerijos ir kosmetikos srityje dirbančią bendrovės „Fragrances International“ mokymų vadovę Aušrą Vareikienę. 
 
Pakuotė
Visų pirma patariama atidžiai apžiūrėti kvepalų pakuotę. 
„Suklastoto produkto pakuotę pridėjus prie originalios iš karto galime matyti akivaizdžius skirtumus ir daugybę neatitikimų. Reiktų atkreipti dėmesį į paties šrifto spalvą ir dydį. Dažnai klastočių gamintojai stengiasi palikti tokį patį šriftą, bet įdėti daugiau arba mažiau raidžių. Pavyzdžiui, vietoj „Kenzo“ – „Genzo“, vietoj „Chanel“ – „Chanell“ ir panašiai“, – teigia ekspertė, pabrėždama, kad ant pakuotės turėtų būti pateiktas ne tik tikslus pavadinimas, bet ir gamintojas, kilmės šalis, koncentracija (ar tai kvepalai, ar kvapusis vanduo ir panašiai) ir dviem būdais – mililitrais ir uncijomis – nurodyta talpa.
Neretai daug ką pasako ir pati plėvelė, kuri privalo būti lygi, be raukšlių, nesutepta klijais ir identiška dėžutės dydžiui.
 
Brūkšninis kodas
A. Vareikienė atkreipė dėmesį ir į tai, kad šiais moderniųjų technologijų laikais kur kas lengviau atskirti originalą nuo klastotės. 
„Nors šiandien kvepalus galima padirbti taip, jog paprasta akimi sunkiai atskirsi, šiuolaikinės technologijos vis tik leidžia mums lengvai identifikuoti originalų produktą. Ant kvepalų pakuotės pastebime individualų brūkšninį kodą. Iš pirmo žvilgsnio tai paprastam vartotojui nieko nesakantys skaičiai, tačiau išmanieji telefonai turi specialią programą, kurią įjungus telefonu galima nuskenuoti kvepalų dėžutės brūkšninį kodą ir ekrane matyti visą išsamią informaciją apie produktą“, – apie naujoves pasakojo specialistė.
Ant kvepalų pakuotės privalo būti nurodytas brūkšninis kodas. Jeigu kodo nėra – tokie kvepalai turėtų kelti rimtą įtarimą. 
 
Kvepalų plombos
Moteris atkreipė dėmesį ir į tai, kad kai kurie kvepalų gamintojai, pavyzdžiui, „Chanel“, turi savo skiriamąjį ženklą – kvepalų plombas. Tokias plombas paprastai sudaro speciali plėvelė, kurią anksčiau atstodavo jaučio pūslė, šilko ar kitos brangios medžiagos siūlas, ir unikalus štampas. Plombos neretai užrišamos rankomis ir yra dedamos tiesiai ant kamštelio. Todėl vertėtų žinoti, kad jeigu įsigijote originalius kvepalus, bet ant buteliuko nematote plombos, reiškia, jog kažkas kitas jau buvo jį atidaręs. 
 
Skysčio spalva ir kaina
„Skysčio spalva ne mažiau svarbi. Jeigu yra sukurti, pavyzdžiui, žalios spalvos kvepalai – tai kitokios spalvos skysčio jau ir negali būti“, – pabrėžė A. Vareikienė. Kaina taip pat turi atitikti produktą. Pavyzdžiui, kvepalų „Chanel Nr. 5“ 7,5 mililitrų pakuotė negali kainuoti 100 litų, kai visur pasaulyje jos kaina siekia apie 100 eurų. 
 
Aromato gaidos
Pasak pašnekovės, viską išduoda aromato gaidos, kuomet tik atsidarius kvepalų buteliuką pajunti pirminį, atsiskleidžiantį aromatą. Originalūs kvepalai iš karto dvelkia prabanga, išskirtiniu, tik jiems būdingu aromatu, o klastotė skleidžia visiškai buką, vienos gaidos arba stiprų spirito kvapą. 
 
Kvepalų koncentracija, arba ką reiškia EDT, EDC, EDP ir PP
Atitinkamos raidės žymi koncentraciją, t. y. koks procentas gryno, 100 procentų kvepalų aliejaus yra ištirpęs naudojamame alkoholyje. Kuo aukštesnė kvepalų koncentracija, tuo, žinoma, kvepalai ilgiau skleis aromatą ir bus brangesni. 
Procentai, kuriuos matome ant kvepalų pakuotės, nurodo spirito stiprumą kvepalų skystyje. Didžiausia jo koncentracija – tikruose kvepaluose.
 
PP – parfum, arba tikri kvepalai. Kvapiųjų dalių juose yra 20–40 proc.
EDP – eau de parfum, arba kvapusis vanduo. Kvapiųjų dalių – 15–25 proc.
EDT – eau de toilette, arba tualetinis vanduo. Kvapiųjų dalių – 10–20 proc. 
EDC – eau de cologne, arba odekolonas. Kvapiųjų dalių – 2–5 proc. 
DP – deo parfum, arba kvapusis dezodorantas. 3–5 proc. kvapiųjų dalių.
 
Tačiau nereikia pamiršti ir kūno priežiūros priemonių, kurios puikiai išlaiko kvapą. Pavyzdžiui, palyginti dezodorantą su kvapiuoju kremu, pastarasis, būdamas gerokai didesnės koncentracijos, išsilaiko kur kas ilgiau. Pašnekovė rekomenduoja kvepalus visuomet pirkti tik iš oficialių parfumeriją platinančių šaltinių, nes įsigydami juos bet kur niekada nebūsime šimtu procentų tikri dėl kokybės. 
 
Šaltinis: bznstart.lt

Komentarai (2)

too vilmai 2012-04-11 09:56
Manau pries jas turi buti parasyta eau de parfum
tai trumpinys butų EDP
vilma 2012-04-06 14:50
visi mano kepalai pirkti jav ir vieninteles raides kurias randu tik fl oz

Kategorijos