Pažintis dirbant Palangos bare lėmė verslo sėkmę

Esu 25-erių Žilvinas Butkevičius (nuotr. dešinėje), jaunas verslininkas, 3 įmonių savininkas. Tik kol kas ne apie tai, kas vyksta šiuo metu, o apie tai, kas buvo prieš dvejus metus ir kaip viskas prasidėjo.
 
Prieš pradedant – nusivylimai
 
Prieš daugiau nei 2 metus su būsimu verslo partneriu gana sėkmingai darbavomės vienoje tarptautinėje įmonėje, buvome pardavimo grupių vadovai, darbas atrodė šaunus, o finansų sektorius teikė puikias tiek uždarbio, tiek karjeros perspektyvas. Kadangi dirbome finansinių produktų pardavimo srityje, dažnai sulaukdavome giminingų įmonių pasiūlymų pardavinėti ir jų produktus. 
 
Jaunas plėtros vadovas iš „MP Pension Funds Baltic“ Jonas Šileika mane vis kalbino ateiti dirbti pas juos ar bent platinti II pakopos pensijų fondus. Vis atsisakydavau, bet po mėnesio galiausiai sutikau pabandyti. Nustebau, kaip paprasta dirbti su II pakopos pensijų fondais, o atlyginimas pribloškė dar labiau. 
 
Nejučiomis gimė idėja įtraukti II pakopos PF (PF – pensijų fondai) į tuometės darbovietės paslaugų krepšelį. Taip jau nutiko, kad greitai pas mus užsuko kompanijos akcininkas iš Austrijos, tad šią idėją pristačiau jam. Viskas atrodė šaunu, vadovai nusprendė, kad II pakopos PF būtinai bus į Lietuvoje. Viskas atrodė labai gerai. Jau net skaičiavome būsimus (didelius) atlyginimus. 
 
Per lemiamą susitikimą austrai ir lietuviai (MP vadovai) nesusikalbėjo. Visas planas žlugo.
 
Tiek man, tiek Arnui (Arnui Markevičiui) nuotaika pabjuro. Pardavimas ir atlyginimai smuktelėjo, teko net skolintis pinigų pragyvenimui. Gerai, kad nedingo PF pardavimo idėja. Rudeniop net pradėjo sklisti kalbos apie darbovietės Lietuvos padalinio uždarymą. Jausdami, kad nieko gero nebus, su Arnu pradėjome rimtai galvoti apie savo verslo galimybes. Pasėdėjome, pagėrėme kavos su pienu ir priėjome prie išvados, kad reikia imtis nuosavo verslo. Pamenu, kad tvirtą sprendimą priėmėme Europos verslo centre prie liftų. 
 
Verslo pradžia. Iš kur gausime pinigų?
 
Sprendimas priimtas, kas toliau? Ogi reikia iš kur nors gauti 10 000 Lt įmonei steigti. Situaciją komplikavo tai, kad tiek aš, tiek Arnas skendėjome skolose. Puiku, kad pinigų sutiko investuoti Arno sesuo Vaiva, ačiū jai. Kita bėda – kaip reikės apskaityti visą pardavimą. Idėja buvo II pakopos PF pardavinėti tinklinės rinkodaros principu. Planavome per metus pasiekti 1 000, o vėliau – net 5 000 konsultantų (šiuo metu visos Lietuvos rinkoje dirba iki 5 000). Teko ieškoti IT specialisto, kuris sukurtų unikalią sistemą komisiniams skaičiuoti. Per pažįstamus radome Deividą Urbonavičių. Jis patikėjo verslo idėja ir sutiko sukurti sistemą už nedidelę dalį įmonės akcijų. 
 
Atrodo, viskas gerai: pinigų yra, IT problema išspręsta, tad reikia steigti UAB. Pirmą kartą tai gana sunkus procesas, bet mums pavyko, tiesa, tai patuštino mūsų kišenes dar 1 000 Lt. Įmonės pavadinimą sugalvojome gana greitai, sėdėdami picerijoje. Žodis „capital“ patiko, dar pridėjome žodį „money“, tiesa, tik jo pirmą raidę. Taip atsirado UAB „M Capital“. 
 
Smagiausia prisiminti 2009 m. spalio 27 dieną. Jau turėjome visas sutartis, dokumentus, viską, išskyrus tuščius blankus sutartims pildyti. Nei aš, nei Arnas neturėjome pinigų praktiškai niekam. Ruduo, dargana, mes pėstute kulniuojame iš centro į „Vilniaus vartų“ verslo centrą, pasiimame dėžę tuščių blankų ir vėl pėstute per Žvėryną kėbliname į savo „korporacijos“ būstinę – mano 1 kambario butuką Karoliniškėse. Pėdiname sau, lietus pliaupia, bet mes šypsomės. Mes laimingi, nes jau rytoj iš pat ryto galime skambinti visiems ir pradėti dirbti sau, imtis nuosavo verslo. Tą vakarą dar rengėme kalnus sutarčių, mano mažo butuko visas plotas buvo nuklotas popieriais. Tikrąja to žodžio prasme miegojau tarp sutarčių.
 
Rytojus buvo puikus, kaip ir keli kiti mėnesiai. Per dieną nuo 10 iki 20 val. susitikdavome su klientais ir potencialiais verslo partneriais, apie 20 val. Arnas lėkdavo pas žmoną, o aš sėsdavau prie kompiuterio vesti duomenų į sistemą.
 
Gal po dviejų savaičių man teko užsukti į Kauną, į centrinę MP būstinę, pasiimti trūkstamų blankų. Paprašiau 500 sutarčių klientams. MP vadovė dr. Dalia Kaupelytė žiūrėjo į mane, švelniai tariant, kreivokai, ypač kai pažadėjau per mėnesį jas grąžinti užpildytas (parduotas). Po ilgų derybų ji davė man 300 sutarčių ir kaip garantiją viską nufotografavo. Tikrai netikėjo manimi... Džiugiausia, kad prabėgus mėnesiui netikėjimas išgaravo, nes savo pažadus mes tesėjome su kaupu.
Per pirmus veiklos mėnesius prie mūsų prisidėjo dirbti daugiau nei 100 konsultantų, tad dar prieš pat Naujuosius galėjome persikelti į mažą, bet tikrą biurą. Dar po mėnesio pasamdėme pirmą darbuotoją – administratorę Jovitą. Ji dirba iki šiol ir, tikiuosi, dar ilgai bus pas mus. 
Tiek mano, tiek Arno požiūris į verslą sutapo, stengėmės daryti viską, kad mūsų konsultantai uždirbtų kuo geriau. Verslas augo kaip ant mielų: 2010 m. vasarą su mumis jau dirbo daugiau nei 900 konsultantų, buvome daugiausia pensijų fondų sutarčių pasirašanti įmonė Lietuvoje. 
 
Verslo partneriai
 
Manau, pats svarbiausias dalykas imantis verslo – partneris arba partneriai. Mano patarimai: verslo imkitės ne vienas, turėkite komandą. Man ir Arnui labai pasisekė, kad kadaise susipažinome dirbdami baruose Palangoje. Esame geriausi draugai, pasitikime vienas kitu, suprantame vienas kitą be žodžių. Tai kartais stebina aplinkinius. Arnas yra analitinio mąstymo žmogus, tikras matematikos genijus, ramus, atsakingas. Aš – emocingas, greitas, ekstremalus, begalvis, kupinas idėjų ir polėkio. Esame be galo skirtingi, bet tai labai padeda. Arnas į viską žiūri realiai, o aš dažniausiai pernelyg optimistiškas. Iš to ir susilipdo puikus darinys.
 
Idėjos ir pinigai, kur jų (abiejų) gauti?
 
Žinau, kad daugelis jūsų galvojate apie verslo pradžią, o tam reikia idėjos ir pinigų. Trumpai apie idėjas. Dalykitės jomis su kitais, taip jas patobulinsite ir padidinsite tikimybę įgyvendinti, nes rasite bendraminčių. Šiais laikais idėjos nieko vertos, jų pilna. Vertė yra žmonės, kurie jas geba įgyvendinti. Jei turite idėją – kad ir ne pačią geriausią, bet galite ją įgyvendinti, pinigų tikrai rasite. Patys esame gavę lėšų iš investuotojų, jų tikrai yra ir jie laukia jūsų. Investuotojai turi pilnas kišenes pinigų, bet nesulaukia žmonių, į kurių projektus galėtų investuoti. Nenorite investuotojo? Parašykite verslo planą ir kreipkitės į banką ar kredito uniją, ten taip pat gausite pinigų. Jei bijote, kreipkitės ir į mane, padėsiu.
 
Tiems, kurie vis dar dvejoja, ar verta 
 
Verta. Verslo pradžia sunki, praktiškai kiekvienas pažįstamas pasakys, kad darote kvailystę, gal net sulauksite pašaipų. Nekreipkite į tai dėmesio, turėkite savo tiesą ir savo tikslą. Iš pradžių bent jau mums teko dirbti labai daug. Naktimis dėl streso buvo sunku užmigti, vis sukdavosi mintyse nepadaryti darbai ir planai. Puiku, kad tas etapas – jau praeitis. Dabar keliuosi į darbą tada, kada noriu, dirbu tiek, kiek man patinka, turiu aibę nuostabių darbuotojų, kuriuos vertinu, gerbiu ir myliu. Kurkite savo verslą. Vieną dieną tikrai nesigailėsite dėl to, ką padarėte, gailėsitės dėl to, ko nepadarėte. Svajokite, judėkite, darykite.
 
Sėkmės.
 
Šaltinis: bznstart.lt

Komentarai (7)

Elvis Markman 2023-03-08 09:17
Losing your Bitcoin and cryptocurrency can be devastating especially when you have invested all your money into it. Everyone thought it was impossible to trace and recover cryptocurrency, I’m here to let you know that Bitcoins and any other cryptocurrencies can be fully recovered with the right information. I was lucky to come across WARDRIVERS CYBER, a cryptocurrency recovery company that was able to recover all the money that I lost in crypto. I’m grateful for the help of WARDRIVERS CYBER and
Susan Benson 2023-03-08 00:31
Sveiki, Ar jums reikia patikimos įmonės, kad gautumėte paskolą savo projektui finansuoti, Ar jums reikia paskolos verslui, asmeninės paskolos ar hipotekos paskolos? Neieškokite toliau nei Sunshine Financial Group Inc. Mes siūlome visų rūšių paskolų paslaugas, tiek su užstatu, tiek be užstatu, ilgalaikę ir trumpalaikę paskolą ir daug daugiau už subsidijuojamą 3% metinę palūkanų normą. Norėdami gauti daugiau informacijos, rašykite mums el. paštu: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)
Guest 2023-02-24 22:10
Sveiki,

Ar ieškote teisėtos paskolos?
Ar jūsų bankai jus atmetė?
Pinigų jums reikia dėl vienokių ar kitokių priežasčių.
Jūs esate nuoširdus ir sąžiningas
Ar jums reikia paskolos skoloms, sąskaitoms apmokėti ar projektui įgyvendinti?
Jūs visada turite galimybę.
Be to, mes siūlome greitas ir patikimas paskolas, kurių metinė palūkanų norma yra 2%. Esame patikimi
Jei susidomėjote, nedvejodami susisiekite su mumis tiesiogiai.
El. paštas: lapofunding960@outlook.com
Max Bent 2023-01-19 08:58
Ar jums reikia skubios paskolos, kad išgrynintumėte savo skolas, ar jums reikia nuosavybės paskolos, kad pagerintumėte savo verslą? Ar jus atmetė bankai ir kitos finansų agentūros? Ar jums reikia paskolos konsolidavimo ar hipotekos? Neieškokite daugiau, nes esame čia, kad visos jūsų finansinės problemos taptų praeitimi. Susisiekite su mumis el. paštu:

oceanfmortgages@gmail.com
oceanfmortgages@gmail.com

svetainė: www.oceanfinance.co.uk

Tai „Ocean Finance“ hipoteka. Siūlome paskolas tiems, kuri
Domantas Gabrielius 2022-08-25 04:11
Laba diena, džiaugiuosi galėdamas pasidalinti su jumis apie JAMESON FINANCE INC. Tai patikima paskolų bendrovė, kuri suteikia paskolą su 2% palūkanų norma. Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su jais el. paštu: theodorejamesonfinance@gmail.com

Domantas Gabrielius
Bitė 2012-04-17 14:59
pamalta š...... Netikiu. reklama.
Krakmolininkas 2012-03-16 18:08
Na, būna pasitaiko, kad norint sukurti kažką naujo reikia sugriauti seno. Taip gi nutiko ir šiuo atveju. Žilvinas sugriovė ankstesnio savo verslo pamatus, taip sugriaudamas ir buvusios firmos savininkų verslo pagrindą, kad sukurtų savo bendravę. Ar tai gerai, ar tai etiška ir sąžininga? Laikas parodys. Belieka palinkėti jaunajam verslininkui sėkmės:) Pasirašo anonimas, kuris pažinojo Žilviną.

Kategorijos