Avantiūra per 182 dienas!

Jau seniai svajojau apie nuosavą verslą. Atrodė, kad turėti savo verslą yra tas pat, kaip pagauti laimės paukštę už uodegos. Taip jau gyvenime susiklostė, kad mano uošvis Stasys mūrijo krosnis (turi didesnę nei 25 metų patirtį koklių gamybos srity), o žmona Agnietė ir pakišo idėją gaminti koklius! Kai prasitarėme uošviui apie šią mintį, jis atrėžė, jog tam reikės milijono, tad verčiau pamirštume šį reikalą. Dar pridūrė, kad niekas tų koklių nepirks, niekur jų neparduosime. Ir apskritai, kad nesuvokiame, kas čia per verslas, nes tam reikia patalpų, įrenginių. O visa tai kainuoja! Koks verslas? Žodžiu, viskas blogai. 

Kai toks pasipriešinimas, mane apėmė didžiulis azartas apginti savo idėją. Žinoma, tam reikėjo gerokai pasirengti. Su uošviu tarėmės ir traukėme iš jo visą informaciją: kokios įrangos reikia, koks koklių gamybos procesas. Vis dėlto per pusę metų su žmona įtikinome uošvį, kad rinkoje išsiskirsime, tad sugebėsime konkuruoti. Galiausiai visi įsitraukėme į avantiūrą. Atnešėme popierius, o juose – vietoj menamo milijono 80 tūkst. litų. Ir uošvis sutiko!
 
Pradines 80 tūkst. litų investicijas sudarė 50 tūkst. nuosavų lėšų, o 30 tūkst. pasiskolinome. Įranga kainavo 90 proc. šios sumos, o likusi dalis – kitkam. Dabar Stasys labai patenkintas. Buvo visko: teko daug ginčytis ir įrodinėti, kad kai kuriuos sprendimus reikės priimti patiems.
 
Dirbdamas įvairiose Lietuvos įmonėse sukaupiau šiek tiek patirties pardavimo srityje ir labai susidomėjau gamybos proceso tobulinimu. Taigi nenuostabu, kad idėja buvo visiškai priimtina. Iš pradžių net nežinojau, kas yra tie kokliai ir kokia jų paskirtis, bet idėja atrodė idomi. Pasirodo, kokliai naudojami krosnių ir židinių statybai, yra puikus šilumos akumuliatorius, kuris sukaupia šilumą ir spinduliuoja ją į aplinką iki 24 val. Sužinojau, kad koklinės krosnys ir židiniai spinduliuoja sveiką šilumą, nesausina oro, pasiekia iki 93 proc. efektyvumo, todėl yra ne prastesnis šildymo sprendimas nei moderniausi šildymo katilai. Jei dar pridėtume, kad mediena yra atsinaujinantys energijos ištekliai, pigiausias šildymo būdas ir degdama išskiria neutralų CO2, turėtume daugybę priežasčių imtis šio verslo. 
Suteikėme pavadinimą „Kachel“, nes iš vokiečių kalbos tai ir reiškia koklius. Kadangi galvojame apie eksportą, pavadinimas turėtų būti aiškus. 
 
Kai ėmėmės verslo, konkurentai netikėjo, kad taip greitai viską padarysime. Per pusę metų viską susiplanavome, pasirengėme ir pradėjome dirbti. Konkurentai manė, kad tam reikia daug pinigų. Beje, taip iš pradžių atrodė ir uošviui. Mūsų pagrindinis pranašumas – tai, kad esame lankstūs, galime kurti naujas formas ir kiekvienam klientui skiriame ypatingą dėmesį! 
 
Komanda ir mūsų pajėgumas
 
Iš viso – 4 darbuotojai: uošvis (koklių gamyba), aš (verslo organizavimas), žmona Agnietė (dizaino kūrimas) ir meistras (gamyba). Per mėnesį galime pastatyti 5–6 židinius, kurių vertė gali siekti 18–50 tūkst. litų. Planuojame, kad per dvejus metus verslas turėtų atsipirkti.
 
Ar verta?
 
Jei tikite savo idėja, tuomet verta. Jei tai darysite tik dėl pinigų – ne. Mes tikime, kad mūsų kokliai yra ne tik funkcionalūs, estetiški, bet ir kuriantys jaukumą namuose. „Kachel“ kolektyvą subūriau ir įtikinau, kad verta rizikuoti, neturėdamas jokio verslo plano, vien norėdamas pradėti savo verslą. Mes tikime tuo, ką darome, mėgaujamės darbu ir mylime savo klientus.
 
Be to, uošvis Stasys dabar labai patenkintas! O ką jau kalbėti apie mane ir Agnietę.
 
Šaltinis: bznstart.lt

Komentarai

Kategorijos