Jaunas verslas be rizikos. Būna ir taip!

Socialinio verslo „startupai“ per vienus metus padidino savo pelną milijonais ar net milijardais dolerių. Skamba svajingai, tačiau skaičiai – išties iškalbingi. Mobiliojo socialinio tinklo „Just.me“ įkūrėjai pernai pelną padidino daugiau nei trimis milijonais JAV dolerių, o verslo investicijų fondas „Prosper“ – net 17 milijonų JAV dolerių. Ir tai yra tik keletas pavyzdžių.

Keletas socialinių „startupų“, kuriems šiemet prognozuojama didžiulė sėkmė:

„Turntable“ – elektroninės muzikos „miksavimo“ svetainė, kuri iš kitų išsiskiria kompleksine struktūra. Šios svetainės lankytojai gali ne tik „miksuoti“ muziką, bet ir bendrauti tarpusavyje, balsuoti už kūrinius. Ši svetainė įgijo daugybę lojalių lankytojų vos per keturis mėnesius.

„TaskRabbit“ – interneto svetainė, kurioje gausu įvairaus plauko darbininkų, siūlančių savo paslaugas. Čia galima rasti žmonių, kurie parneš iš parduotuvės prekių, sumontuos baldus, suplanuos gimtadienį ir panašiai. Prieš ketverius metus San Fransiske pradėtas verslas auga neįtikėtinai greitai.

„Yammer“ – į organizacijas orientuotas nemokamas socialinis tinklas, kuris padeda darbuotojams susisiekti. Tai ne tik puiki vidaus komunikacijos priemonė – uždarame įmonės tinkle galima platinti dokumentus, aplankus bei kitus reikalingus duomenis.

„Airbnb“ – interneto svetainė, kurioje keliaujantys žmonės gali lengviau susirasti nuomojamus apartamentus šalyje ar mieste, į kurį vyksta. Šis portalas leidžia tiesiogiai susisiekti su nuomojamų kambarių šeimininkais. Svetainę per mėnesį aplanko daugiau nei 30 milijonų lankytojų, o praėjusiais metais „Airbnb“ savo pelną išaugino nuo 112 milionų iki 1,3 milijardo JAV dolerių.

„Pinterest“ – interneto svetainė, kurioje vartotojai gali dalytis nuotraukomis. Kaip sako patys įkūrėjai, tai yra puiki vieta ieškoti įkvėpimo visoms gyvenimo akimirkoms: planuojant vestuves ar krikštynas, dekoruojant namus ar ruošiant vakarienę. Nors svetainė atsirado tik 2010 metais, jos įkūrėjai jau uždirbo daugiau nei 27 milijonus JAV dolerių.

 

Šaltinis: bznstart.lt

Komentarai

Kategorijos