10 filmų, kuriuos vertėtų pamatyti visiems verslininkams

Artėjant vėsesniam metų laikui, kai vis daugiau vakarų praleisime ne gamtoje besimėgaudami saule, o namuose, „bzn start“ jums siūlo įdomių ir vertingų filmų TOP 10. Šias rinktines kino juostas rekomenduojame pamatyti kiekvienam esamam ar būsimam verslininkui.

1. „Geri vyrukai“ 
 
(„Goodfellas“), 1990 m.
 
Pasižiūrėję filmą įsitikinsite, jog versle reikia būti agresyviam, įvertinsite, kad pagrindinė jūsų varomoji jėga – tai komanda, su kuria siekiate bendro tikslo. „Geri vyrukai“ pamokys, kaip svarbu dirbti su bendraminčiais ir atsidavusiais žmonėmis, kaip reikia stengtis būti jiems nuoširdžiam ir niekuomet neišduoti. Tai tikra istorija paremta kriminalinė drama apie airių ir italų kilmės amerikietį, buvusį mafijos narį Henry Hillą. Įvykiai sukasi ne tik apie jį, bet ir apie du nestabilios psichikos jo draugus – Jimmy Conway ir Tommy de Vito. 
 
Filmas, kuriame vaidina Robertas De Niro, Ray Liotta, Joe Pesci ir kiti, pasakoja apie trijų gangsterių pakilimą ir nuosmukį, kuris tęsėsi tris dekadas. Filmas laimėjo „Oskarą“ ir net 35 kitus apdovanojimus. Tarptautinėje filmų bazėje IMDB šiuo metu jis užima 15 vietą geriausių filmų sąraše ir yra vertinamas 8,8 balo iš dešimties.
 
2. „Silicio slėnio piratai“ 
 
(„Pirates of Silicon Valley“), 1999 m.
 
Pamatę šį filmą, suprasite, jog tam, kad būtų galima pradėti savo verslą, nereikia turėti didžiulės krūvos pinigų ir nepriekaištingų darbo sąlygų. Įgyvendinant savo idėjas, svarbiausia yra žinios, atsidavimas, ištvermė, pasiaukojimas ir suvokimas, jog konkurencija – tik į naudą. 
 
Šioje dramoje matome dviejų kompiuterių eros pradininkų – „Microsoft“ ir „Apple“ – įkūrėjų bekompromisę kovą. 1980-aisiais, tuomet dar būdami studenčiokai, Billas Gatesas („Microsoft“) ir Styve‘as Jobsas („Apple“) vogė vienas iš kito idėjas ir aršiai konkuravo tarpusavyje, kurdami savo imperijas. Šmaikščioje dokumentinėje istorijoje matome šių dviejų talentingų žmonių pastangas, vargus ir išmonę pasaulį pažindinant su moderniomis šiuolaikinėmis technologijomis. Filmas nominuotas penkiems „Emmy“ apdovanojimams. IMDB duomenų bazėje vertinamas 7 balais.
 
3. „Aviatorius“ 
 
(„The Aviator“), 2004 m.
 
Ši biografinė drama įrodo, jog versle reikia būti drąsiam. Siekiant užsibrėžtų tikslų, be galo svarbu tikėti savimi. Viena ryškiausių XX amžiaus figūrų – Hovardas Hughesas – buvo apsukrus pramonininkas, talentingas kino prodiuseris ir drąsus aviatorius. Dramoje matome H. Hugheso, kurį vaidina Leonardo DiCaprio, 20 metų karjerą – nuo Holivudo filmų režisieriaus iki naujo lėktuvo piloto ir oro linijų savininko. 
 
Filmo siužetas prasideda, kai jaunasis H. Hughesas, būdamas dar beveik paauglys, ryžtingai nusprendžia visą tėvo palikimą investuoti į filmo apie Pirmąjį pasaulinį karą – „Pragaro angelai“ – gamybą. Jis sukuria stulbinantį filmą, kuris H. Hughesą padaro tikru turtuoliu. Vėliau talentingas jaunuolis tampa ,,Trans World Airlines“ vadovu ir konkuruoja su oro bendrove ,,Pan American Airlines“. Šis filmas laimėjo penkis Oskarus ir net 45 kitus apdovanojimus. IMDB duomenų bazėje žiūrovų šiandien vertinamas 7,5 balo.
 
4. „Volstritas“
 
(„Wall Street“), 1987 m.
 
Kiekvienam verslininkui svarbu suvokti, jog gobšumas – tai blogis. Filmo „Volstritas“ pagrindinis moralas ir yra: nebūk godus. 
 
Kino juostoje režisierius atskleidžia, kaip besąlygiškas pinigų troškimas sugriauna pagrindinio herojaus ir jį supančių žmonių gyvenimus. Akcijų rinkos, spekuliacija, rizikingi sprendimai, korupcija – apie visa tai pasakoja kultinis filmas „Volstritas“. Negailestingas, gudrus ir turtingas finansų ryklys Gordonas Gekas, kurį vaidina Michaelas Douglasas, susitikęs su biržos spekuliantu Budu Foksu, tampa jo mokytoju ir įtraukia jaunuolį į išties nešvarius žaidimus. 
 
B. Foksas, norėdamas tapti įtakingas finansų pasaulyje, susideda su godžiuoju brokeriu ir netrukus atsiduria už grotų. Filmas laimėjo „Oskarą“ ir šešis kitus apdovanojimus. IMDB duomenų bazėje vertinamas 7,3 balo.
 
5. „Socialinis tinklas“ 
 
(„The Social Network“), 2010 m.
 
Kino juosta „Socialinis tinklas“ – tai filmas apie verslumą ir kūrybingumą. Kaip moko šio filmo istorija, svarbiausia – nebijoti įgyvendinti savo sumanymų. Tik kūrybingumas skatina inovacijas, todėl būkite drąsūs, kurkite ir, jeigu tik galvoje turite kokią verslo idėją, neįsisprauskite į rėmus, neatidėliokite, o kuo greičiau ją įgyvendinkite. Biografinėje dramoje išvysite vieno populiariausių socialinių tinklų „Facebook“ kūrėjo sėkmės istoriją. Harvardo studentas Markas Zuckerbergas turi naują idėją. Pagaliau vieną naktį jis prisėda prie kompiuterio ir ima karštligiškai dirbti. Netrukus pasaulis išvysta jo sukurtą ir įgyvendintą naują skaitmeninės eros fenomeną. Šis socialinis tinklas sparčiai išpopuliarėja, o jaunasis M. Zuckerbergas tampa milijonieriumi ir įsigyja net 500 milijonų draugų. Tačiau tarp jų, žinoma, yra ir nemažai priešų. Filmas laimėjo tris „Oskarus“ ir 93 kitus apdovanojimus. IMDB duomenų bazėje žiūrovų vertinamas 8 balais.
 
6. „Uodega vizgina šunį“ 
 
(„Wag the dog“), 1997 m.
 
Šiandien vis daugiau verslininkų suvokia įvaizdžio ir geros reputacijos svarbą visuomenėje. 
 
Ryšių su žiniasklaida valdymas, viešieji ryšiai, įvaizdžio formavimas – jau nebe svetimos sąvokos šiuolaikiniam verslui. 
 
Kaip suvaldyti žiniasklaidą ir išsaugoti gerą vardą, puikiai galime pasimokyti iš šios nuotaikingos komedijos. JAV prezidentas prieš pat rinkimus patenka į skandalingą situaciją.
 
Nuovokus jo patarėjas Konradas Brynas sumano kreiptis pagalbos į talentingą TV prodiuserį Stenlį Mosą, kad šis sufabrikuotų fiktyvų karą Albanijoje, paįvairintą specialiaisiais efektais ir dirbtinai iškeltu didvyriu. Ir jiems tai pavyksta.
 
Karas reikalingas tam, kad atitrauktų žurnalistų dėmesį nuo šalies vadovo. Filmas buvo nominuotas dviem „Oskarams“ ir laimėjo kitus du apdovanojimus. IMDB duomenų bazėje vertinamas 7 balais. 
 
7. „Rizika“
 
(„Boiler Room“), 2000 m. 
 
Iš šios kriminalinės dramos kiekvienas verslininkas gali pasimokyti produkto ar paslaugos pardavimo subtilybių. Kino filmo herojai puikiai išmano telerinkodarą, pardavimų planavimą ir strategijas. Nepaisant to, kompanija, kurioje įsidarbina pagrindinis veikėjas, visiškai nenutuokia apie verslo etiką. Šioje istorijoje į verslą žiūrima kaip į mūšio lauką, o pagrindiniu tikslu tampa pasipelnymas. Tai aktuali tema šiuolaikinėje visuomenėje, kai moralė ir etika dažnai – tik po naudos ir garbės troškimo. Pagrindinis herojus Setas Deivisas turi nelegalius lošimų namus, apie kuriuos sužinojęs visų gerbiamas advokatas tėvas be galo įširsta ir liepia jaunuoliui savo „verslą“ tuoj pat baigti. Kad įtiktų šeimai, vaikinas įsidarbina maklerių įmonėje, kur pagrindinis darbas – telefonu parduoti vertybinius popierius. Setas netrukus įsivelia į pavojingus žaidimus, o jo veikla susidomi FTB. Filmas paremtas tikra istorija, kuri įvyko 1990 metais Amerikoje. Autoritetingiausiame kino tinklalapyje IMDB duomenų bazėje filmas vertinamas 6 balais. 
 
8. „Džeris Magvairas“ 
 
(„Jerry Maguire“), 1996 m.
 
Ši nuotaikinga drama – puikus filmas apie verslumą, moralines vertybes, etiką ir pasitikėjimą savo jėgomis. 
 
Pasižiūrėję „Džerį Magvairą“, įvertinsite efektyvios komunikacijos svarbą ne tik versle, bet ir tarp vadovų, darbuotojų ir klientų. 
 
Džeris Magvairas (vaidina Tomas Cruise‘as) yra sėkmingas sporto agentas, kuriam be galo svarbu milžiniškas honoraras ir pinigai. Daugybė klientų, pagarba, gražuolė sužadėtinė – visa tai vaikinas jau turi. Tačiau vieną dieną Džeris permąsto savo gyvenimą, jo prasmę ir tikslus. Susimąsto apie savo karjerą. 
 
Atleistas iš darbo, jaunuolis nepalūžta, o nusprendžia įkurti savo agentūrą. Jis realizuoja save, tampa laimingesnis, o jo verslas kaip niekad sėkmingas. Drama yra laimėjusi „Oskarą“ ir 22 kitus apdovanojimus. IMDB duomenų bazėje žiūrovai ją įvertino 7,3 balo. 
 
9. „Pilietis Keinas“ 
 
(„Citizen Kane“), 1941 m.
 
Legendinio filmo siužetas apie veržlaus ir sumanaus žmogaus gyvenimą gali tapti puikia pamoka kiekvienam verslininkui. Svarbu suprasti, jog ne turtai yra didžioji žmogiškoji laimė. „Pilietis Keinas“ – vienas meniškiausių visų laikų filmų, pasakojantis vieno turtingiausių JAV žmonių, spaudos magnato Charleso Fosterio Kane‘o gyvenimo istoriją. Savimyla ir valdingas egoistas, visą gyvenimą siekęs tik gerovės, pinigų ir galios, 
 
Ch. F. Kane‘as miršta vienišas. Mirdamas prabangiausiuose pasaulyje, ant Atlanto vandenyno kranto pastatytuose savo Xanadu rūmuose, nelaimingas turtuolis prisimena vaikystę ir medines rogutes, apie kurias prasitaria atsisveikindamas su šiuo pasauliu. Konkuruojančio laikraščio reporteriai mėgina iššifruoti paskutinį leidybos magnato žodį ir išsiaiškinti, koks gi pilietis buvo Ch. F. Kane‘as. Filmas yra laimėjęs „Oskarą“ ir šešis kitus apdovanojimus. IMDB filmų duomenų bazėje vertinamas 8,6 balo.
 
10. „Sekretoriatas“ 
 
(„Secretariat“), 2010 m. 
 
Ši istorinė drama – tai puikus filmas verslo tema, kuriame režisierius paliečia moters teisių klausimą. Tai kino juosta, kurioje pastebėsite nepriekaištingą vadybą bei efektyvų personalo ir finansų valdymą. Įsitikinsite, jog viena pagrindinių verslininko charakterio savybių, kuri nuveda į sėkmę, – pasitikėjimas savimi. Namų šeimininkė Penny Chenery, nepaisydama to, kad ne itin nusimano apie žirgų lenktynes, perima valdyti ir prižiūrėti tėvo fermą. 
 
Nekreipdama dėmesio į visus sunkumus ir vyrų dominavimą šiame versle, P. Chenery, padedama talentingo žirgų trenerio Lucieno Laurino, greitai viską perpranta. Visų nuostabai, moters žirgas Sekretoriatas tampa daugkartiniu čempionu ir vienu geriausių visų laikų lenktyninių žirgų. Tai tikra istorija paremtas pasakojimas apie stiprią ir protingą moterį, mamą, kuri puikiai išmano verslo subtilybes. IMDB duomenų bazėje filmas vertinamas 7,1 balo. 
 
Šaltinis: bznstart.lt

Komentarai

Kategorijos