Versliausių sportininkų dešimtukas

Rodos, profesionalūs sportininkai turi daug bendra su gabiais verslininkais: talentas, drąsa rizikuoti, atsidavimas darbui ir didelis tikėjimas savo sėkme. Deja, pereiti iš sporto į verslą nėra taip lengva, taigi pristatome dešimtuką sportininkų, sugebėjusių panaikinti ribą tarp šių dviejų pasaulių.

1. Tony Hawkas – riedlentininkas
Tony pasaulis dėkingas už ekstremalių sporto šakų atvedimą į profesionalųjį sportą. Beje, galvotas vyrukas, pasiekęs karjeros piką, nesusigundė įvairių firmų siūlymais bendradarbiauti ar reklamuoti prekių ženklus, ir nusprendė kurti savo įmonę. Iš pradžių gamintos tik riedlentės ir riedlentininkų apranga, vėliau pereita prie dviračių, batų gamybos, netgi sukurti ir puikiai perkami vaizdo žaidimai!

2. Rogeris Federeris – tenisininkas
Rogeris ne tik skina laurus teniso aikštynuose, bet ir pluša nuosavame versle. Jis yra įkūręs dvi įmones. Vardinė RF užsiima tenisui skirtų madingų ir patogių drabužių kūrimu, kosmetika bei kvepalais, o „Hippo Management“ verda kiti tenisininko ir jo šeimos verslo reikalai.

3. Chuckas Tayloras – krepšininkas
Galima sakyti, kad Ch. Tayloras padarė perversmą sportinių batelių istorijoje. Kadangi krepšininkas labai mėgo „Converse“ tipo batelius ir juos avėdamas net žaidė krepšinio aikštelėje, tuometis „Concerse“ pardavimo vadybininkas pasikvietė jį ir pasiūlė bendradarbiauti. Sportininko ir verslininkų sąjunga buvo abiem pusėms naudinga, na, o sportiniai bateliai pradėti gaminti ne tik dailūs, bet ir patogūs, nesvarbu, kur juos avėtum: gatvėje ar sporto aikštelėje. Beje, Ch. Tayloras parašas iki šiol puikuojasi ant „All-Start“ modelio (ties kulkšnimi), norint parodyti krepšininko indėlį.

4. Michaelas Jordanas – krepšininkas
M. Jordanas yra ne tik legendinis krepšininkas, bet, matyt, greitai bus ir legendinis verslininkas. Tik pažiūrėkite, kaip jis verslauja: turi krepšinio komandą, jam priklauso vardinių automobilių „Michael Jordan Nissan“ ir „Michael Jordan Cologne“ pardavimo pelnas, be to, turi vardinę drabužių liniją „Nike“ (išsipirko iš gamintojo akcijas), taip pat „Michael Jordan Motorsports“ komandą (specializuojasi lenktynėse). Maža to, vyras yra atidaręs ne vieną restoraną. Kas toliau?


5. Lance‘as Armstrongas – dviratininkas
L. Armstrongas – vienintelis dviratininkas, šešis kartus laimėjęs daugiadienes lenktynes „Tour de France“. Deja, dėl dopingo skandalų jam teko trauktis iš profesionalaus sporto. Sumanus sportininkas ir tai išnaudojo – pasuko į verslą. Šiuo metu Lance‘ui priklauso papuošalų bei drabužių linija „Livestrong“, dviračių parduotuvių tinklas, be to, jis yra sveikų užkandžių ir maisto sportininkams įmonės „Honey Stinger“ dalininkas.

6. Manny Pacquiao – boksininkas
Manny yra vienintelis boksininkas, laimėjęs visų svorio kategorijų diržus. Nors atrodo, kad ši sporto šaka atkrato smegenis, Manny tokia tragedija negresia – jis pasitraukė į ramesnį verslo pasaulį ir valdo leidybos įmonę, kavinę, prekybos centrą, turi sutartį su „Nike“ bei viešbučių kompleksą gimtuosiuose Filipinuose.

7. Tigeris Woodsas – golfo žaidėjas
Verta paminėti, kad Tigerio sporto laimėjimai yra kur kas vertesni dėmesio nei kaip verslininko: jis yra jauniausias „Grand Slam“ žaidėjas ir turi mažiausiai du kartus daugiau taškų nei bet kuris kitas aktyvus golfo meistras... Tigeris yra įkūręs savo vardo golfo aikštynų dizaino įmonę, kuri jau spėjo pasidarbuoti ne tik JAV, bet ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

8. Kobe Bryantas – krepšininkas
K. Bryantas, krepšininkas, penkis kartus pelnęs NBA žiedą, šiuo metu intensyviai įsitraukęs į ne pelno siekiančios organizacijos „Kobe Basketball Academy“ veiklą. Čia teikiama medicinos pagalba visiems krepšinį žaidžiantiems Amerikos vaikams. Taip pat jis nuoširdžiai kuria asmeninę drabužių kolekciją KB24 ir turi bendradarbiavimo sutartį su „Nike“.

9. Shaunas Whaitas – snieglentininkas ir riedlentininkas
Shaunui priklauso du olimpiniai aukso medaliai, o jo vardas kaip prekių ženklas jau uždirbo apie 150 milijonų JAV dolerių. Sh. Whaitas visai neblogai uždirba iš snieglenčių bei drabužių ir aksesuarų linijų gamintojų, kadangi sutinka bendradarbiauti, jeigu jam priklauso 50 proc. akcijų.

10. Kelly Slateris – banglentininkas
Kelly priklauso profesionaliausio pasaulio banglentininko vardas bei jauniausio (20 m.) ir seniausio (38 m.) „ASO World Chiampionship“ nugalėtojo titulai. Be to, jo vardu puikuojasi „Channel Islands“ laidų ciklas apie banglenčių sportą. Na, o pats Kelly mieliau užsiima technologijų įmonės „The Kelly Slater Wave Company“ valdymu. Šiuo metu kuriama technologija, leidžianti banglentininkams plaukti banga (kad ši nelūžtų virš galvos) iki 30 minučių...

 

Šaltinis: bznstart.lt

Komentarai (1)

ligita vaiciulyte 2012-04-07 17:42
gryna tiesa

Kategorijos