Kasos aparatai turgavietėse

NUOMONĖS

 
Dr. Aušrys Balevičius, UAB „Senasis ežerėlis“ direktorius, įkūrėjas, bendraturtis
 
Turiu prisipažinti, kad, dirbdamas aplinkosaugos ir aplinkotvarkos konsultacijų versle, esu labai nutolęs nuo turgaus problemų (nebent kokią bulvę ar morką pakeliui į namus nusiperku). Vis dėlto įsivaizduoju, kad turguje yra dvejopi pardavėjai: vieną kitą litą ant kiekvienos kojinių poros užsimetančios senutės, savo produkciją parduodantys ūkininkai ir visokius sendaikčius parduodantys spalvingų veidų ir ne mažiau spalvingos biografijos individai bei stipriai ir garsiai dėl kasos aparatų verkiantis švarus ar ne visai švarus stambusis verslas, kuris apsimeta smulkiaisiais turgaus prekeiviais.
 
Todėl, mano nuomone, kasos aparatų turguose diegimas turėtų išlaikyti pusiausvyrą: panaikinta mokesčių išvengimo landa stambiesiems ir neapsunkintas išgyvenimas tiems, kurie bando vienokiu ar kitokiu legaliu būdu išgyventi nesikreipdami į darbo biržą. O ar kasos aparatų įvedimas turguose pasieks deklaruojamus tikslus (pvz., sumažins šešėlį turguose ir stulbinamai padidins mokesčių įplaukas į biudžetą) – parodys tik ateitis...
 
Aldas Kikutis, Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas 
 
Prievolę naudoti kasos aparatus smulkiausiems prekybininkams, prekiaujantiems ne maisto produktais uždarose prekyvietėse, vertinčiau greičiau neigiamai nei teigiamai. Suprantamas ir jos siekis užtikrinti, kad būtų mokami nustatyto dydžio mokesčiai pagal galiojančią tvarką. Tik tvarkos užtikrinimas turgaus sferoje platesne prasme pradedamas nuo pačių mažiausiųjų.
 
Problema, sakyčiau, yra ne šioje sferoje, o kiek aukščiau – nusikalstamos struktūros: prekių tiekėjai, organizatoriai, juos aptarnaujančios struktūros, o daugiausia – nusikalstami korupciniai ryšiai su pareigūnais, privalančiais užtikrinti, kad tokios veiklos nebūtų. Kad tai tiesa, įrodo neseniai atlikti operatyvinių tarnybų veiksmai, susiję su veiklos organizavimu viename valstybės strateginės reikšmės objektų. Tik tokių tyrimų, nukreiptų į korupcinius ryšius su politinėmis partijomis ir pareigūnų papirkinėjimą, turėtų būti gerokai daugiau. 
 
Mano nuomone, tai sutvarkius, kasos aparatų nė nereikėtų.
 
Šaltinis: bznstart.lt

Komentarai

Kategorijos